Az Európai Sporthét alkalmából öt iskolát kerestek fel a sportolók, hogy a diákokkal beszélgessenek. A program túlment az egyszerű élménybeszámolók keretein. Az olimpikonok a saját fiatalkori nehézségeikről, útkereséseikről, az olimpia eszme rájuk gyakorolt hatásáról meséltek közvetlen hangulatban. Természetesen nem maradhattak el a sztorik a versenyekről és az olimpiai falu hétköznapjairól és a jótanácsok kitartásról, motivációról, a siker eléréséről és megéléséről.
A versenyzők a saját életük példáján szemléltették, mennyire fontos minden körülmények között a fair play és az ellenfelek tisztelete.
Az iskolajárásban hat olimpikon vett részt: a paralimpián atlétikában bajnok és ezüstérmes Ekler Luca, az olimpiai aranyérmes párbajtőrcsapatból Andrásfi Tibor és Siklósi Gergely, az ezüstérmes kardozóktól Gémesi Csanád, valamint Wagner-Gyürkés Viktória akadályfutó és Kovács Richárd ökölvívó. A program a tanév során további iskolákban folytatódik.
„Egykori sportolóként tudom, hogy az utánpótlás-nevelés legnagyobb kihívásai között nemcsak a tehetségek felismerése és gondozása szerepel, hanem az is rendkívül fontos, hogy valódi sportpedagógusok, edzők foglalkozzanak a gyerekekkel, kísérjék a fejlődésüket. Nem lesz mindenkiből olimpikon, de már önmagában az ösztönzés is lényeges, a mozgás szeretetére nevelés. A legértékesebb nemzeti vagyon és társadalmi kincs a tehetség, amely a jövő kulcsát jelenti. Ezért is feladatunk, hogy segítően részt vegyünk a sokszereplős tehetséggondozásban” – foglalta össze Miklósa Erika, a kuratóriumunk elnöke.
A MOL – Új Európa Alapítvány a jelen és jövő magyar olimpikonjainak támogatója, és a MOB stratégiai partnereként az Olimpiai Értékek Iskolai Programjában is részt vesz.
A példaképek és a jövő potenciális olimpikonjainak támogatása illeszkedik a tehetségek fejlesztésére fókuszáló programjainkhoz.